CHKO Slavkovský les patří k návštěvnicky oblíbeným cílům v České republice především díky své poloze a atraktivní zachovalé přírodě. Je doslova srdcem západočeského lázeňského trojúhelníku. Práce s návštěvníky a návštěvnickou infrastrukturou je nezbytnou součástí naší práce.

Správa CHKO buduje, opravuje a udržuje naučné stezky, informační panely, minerální prameny a další prvky pro návštěvníky na turistických místech, otevřela Dům přírody Slavkovského lesa, vydává informační materiály a publikace, pořádá přednášky, vycházky a akce pro veřejnost. 

Správa CHKO monitoruje návštěvnost na naučné stezce Kladská, kde se podle dlouhodobých trendů počty návštěvníků neustále zvyšují. V posledních letech přesahuje návštěvnost 80 000 lidí ročně. Reálné počty návštěvníků jsou pravděpodobně vyšší, protože automatické sčítače zaznamenávají pouze průchody na jednom místě. Hojně navštěvované jsou i další turistické cíle v regionu jako naučná stezka Smraďoch, údolí řeky Ohře nedaleko Karlových Varů s NPP Svatošské skály, zámek Kynžvart, zámek a hrad Bečov, hrad Loket či lázeňské centrum Mariánských Lázní.

 

Partnerské organizace