null Setkání příznivců Slavkovského lesa k 50. výročí CHKO

AOPK ČR, Správa CHKO Slavkovský les

Setkání příznivců Slavkovského lesa k 50. výročí CHKO

13. 6. 2024

Výjimečná událost na výjimečném místě... V pátek 7. června se uskutečnila slavnost k 50. výročí CHKO Slavkovský les na Lesním Mlýně v Mariánských Lázních.

Společenské setkání k 50. výročí CHKO Slavkovský les ​​​​​​​proběhlo za prosluněného dne v příjemném prostředí lesní kavárny a sálu právě zachraňované památky na Lesním Mlýně v Mariánských Lázních. Celé odpoledne se neslo v duchu pohodové lázeňské atmosféry s dobrou kávou, dobrým jídlem a dobrými přáteli.

Návštěvníci šli s průvodci ze Správy CHKO na vycházku do okolní přírody. Děti si vyrobily pamětní buttony k 50 CHKO, zahrály si hry, kreslily obrázky přírody Slavkovského lesa a užily si zážitkovou exkurzi v přírodě. Od 15. hodin se konala konference s rozmanitými přírodovědnými přednáškami o CHKO Slavkovský les. Třešničkou na pomyslném narozeninovém dortu CHKO Slavkovský les byl večerní koncert Ivan Hlas Trio. Před jeho začátkem byly čestným uznáním za přínos ochraně přírody oceněny tři významné osobnosti spojené profesně i lidsky se Správou CHKO Slavkovský les - Václav Procházka, Milan Vojtěch a Stanislav Wieser. Cenu jim předal ředitel AOPK ČR František Pelc a ředitel Správy CHKO Jindřich Horáček. Akci navštívilo odhadem přes sto účastníků.

Přednáškový sál Lesní mlýn_Jana Rolková